Afiša

MAZAIS DŽEZA FESTIVĀLS piektdien, 11. augustā 19:00

Piektdien,11. augustā, plkst. 19.00 pirmo reizi pie mums notiks Mazais džeza festivāls.

Muzikālā programma ir sagatavota tā, lai baudījumu no džeza mūzikas gūtu gan izklaidēties gribētāji, gan īsti džeza cienītāji. Festivālu atklās diksilends Rīga Retro. Kā vienmēr aizraujoši, omulīgi un lustīgi, viņi atskaņos tradicionālo džezu – regtaimus, blūzu, maršus un svingu. Festivāla turpinājumā uzstāsies Remigijus Rancys trio no Lietuvas, latviešu funk/fusion un džeza grupa FunCOOLio, Ivara Brīnuma trio, kurā vijoles skanējums tradicionālo padara tik netradicionālu, jaunie džeza mūziķi no Doma kora skolas džeza nodaļas – Swingtail. Un noslēgumā visus džeza mīļotājus iepriecinās Deniss Pashkevich kvartets.

Šis būs nozīmīgs pasākums ne tikai mūzikas mīļotājiem, bet arī Straupei, jo Zirgu pasta stacija, kas apmeklētājiem tika atvērta pagājušā gada augustā un kļuvusi par apmeklētāju iecienītu zemnieku tirgus vietu, sevi parādīs kā nozīmīgu vēstures un kultūras objektu. Šī ir vienīgā zirgu pasta stacija Latvijā, kura saglabājusies kā vienots ēku komplekss no 18. gadsimta sākuma, kad caur Straupi veda starptautiskas nozīmes zirgu pasta ceļš no Rietumeiropas uz Pēterburgu.

Festivāls notiks pasta kompleksa iekšpagalmā un sēdēšanai kalpos apkārtnes zemnieku sagādātas siena ķīpas, tāpēc vēlams nodrošināties ar plediem un siltām jakām. Viesi laipni aicināti ņemt līdz savus saliekamos krēslus vai citus sēžamos brīvdabā. Un, lai arī šodienas apmeklētājiem jārēķinās ar pagalma senā bruģējuma savdabību, šeit varēs lieliski iztēloties zirgu pakavu skaņas un ratu rīboņu uz lielākā oriģinālā laukakmens bruģa Latvijā.

Kā jau festivālos ierasts, varēs baudīt arī dzērienus un uzkodas. Atjaunotajā zirgu staļļa ēkā būs atvērta Zirgu pasta virtuve.

Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās.